Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z naszą ofertą.
Nowości branżowe bezpośrednio na Twojej poczcie.
Nie, dziękuję
Architekci i włodarze miast prześcigają się w pomysłach na oryginalne i funkcjonalne przestrzenie publiczne z małą architekturą w tle. Dzięki temu mieszkańcy mogą ciekawie spędzać wolny czas, a miasta zyskują wyjątkowe miejsca relaksu. Sprawdź jakie trendy dominują!
Przestrzeń dla sportu i aktywności
Czyli miejsca, gdzie mieszkańcy mogą uprawiać sporty, jak siłownie pod chmurką, które stają się coraz popularniejsze w polskich miastach. W ich otoczeniu pojawia się często mała architektura. Przykładowo niedaleko siłowni pod chmurką w Żorach znalazły się ławki miejskie z kolekcji Savona firmy Komserwis.
Oryginalne place zabaw
Również w Polsce możemy pochwalić się oryginalnymi placami zabaw. Dowodem na to jest wodny plac zabaw w Tychach znajdujący się nad Jeziorem „Paprocany”, na którym znajduje się mnóstwo kolorowych fontann tryskających wodą. Tego typu przestrzenie również powinny być wyposażone w małą architekturę, taką jak słupki miejskie, kosze na śmieci oraz ławki miejskie.
Adaptacja terenów przemysłowych na przestrzenie publiczne
Świetnym przykładem jest osiedle Nowa Papiernia we Wrocławiu, które zostało utworzone na terenie dawnych budynków pofabrycznych. Historia tego miejsca sięga 1889 roku i jest związana z działalnością Mechanische Papierwaren Fabrik. W otoczeniu osiedla znalazły się przestrzenie zielone dla mieszkańców m.in. Patio z ławkami miejskimi Komserwis z kolekcji Boston.
Z myślą o rowerzystach
Coraz częściej na placach polskich miast pojawiają się dobre stojaki rowerowe, które umożliwiają miłośnikom jednośladów zwiedzanie miasta na dwóch kółkach. Istotnym elementem infrastruktury miejskiej są też ścieżki rowerowe. Do miast przyjaznych rowerzystom, w których znajdują się te elementy, można zaliczyć m.in. Gdańsk, Wrocław, Toruń (wg. „Rankingu miast przyjaznych rowerzystom”).